×

Бенд Saw

Бенд Saw

HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD. е прва класа технички компанија, специјализирана во обезбедување на Бенд Saw, База на Taiwan. Ние се фокусира на истражување и развој на оптички компоненти, како и производство и продажба на нив со ниска цена. На производи кои се користат во индустриски, медицински, научни и други области.
Ние нудиме повеќе високо ниво

Бенд Saw

и со полно работно срце услуги. Ние ви овозможи со сигурен производи, доверлив производство способност и богати и моќни тактички knowledge.We имаат искусни инженери и секогаш ви обезбеди висок квалитет на производите со брза испорака.
  • Бенд Saw - HT-360
Бенд Saw
модел - HT-360
Висока брзина лента

Спецификација:
HT-360
Димензија на тркалото----360мм(14")
Моќ----3HP(2.25KW)3Ph
Висина на сечење----360мм
Работна плоча----750x1010mm
Должина на бендот----2715mm
Брзина на сечење----27/32M/sec(50/60Hz)
Големина на машината----1175x875x1760mm

Опција:
1.Сопирачки уред
2.Работник за безбедноста
3.Тркало од нерѓосувачки челик

Функција:
  • Машинско тело е направено од високо квалитетен нерѓосувачки челик и алуминиумска легура.Тоа'санитарни и долготрајни.
  • Автоматско затегнување на сечилото.
  • Висока брзина работи да се намали непречено и да се намали трошењето.Блејд заштитник го задржува сечилото работи на вистинското место,избегне сечилото да се превртуваат.
  • Дебелина-уред за прилагодување,лесно и брзо точно да ја прилагоди дебелината.
  • Сите електрични делови се во согласност со CE стандардот и копчињата се водоотпорни.
  • Вратата е измислена со сензор за максимална безбедност при работа.
  • Измислен со крајно исечен тошнер за финален пресек.
  • Достапен во левата или десната машина(само за HT-360)
  • На HT-360 е во согласност со CE стандардот.
<бр/
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
HT-360
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Бенд Saw производителот и Бенд Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
HT-400
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Бенд Saw производителот и Бенд Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
HT-420LUX
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Бенд Saw производителот и Бенд Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
HT-330
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Бенд Saw производителот и Бенд Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
HT300SR
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Бенд Saw производителот и Бенд Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
HT-420SL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Контакт - HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.