×

Најдобра бенд Saw

Најдобра бенд Saw

HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD. е производителот, снабдувачот и извозник на Најдобра бенд Saw, Фабрика се наоѓа во Taiwan. Во текот на изминатите години, ние снабдување целиот свет клиенти производи со висок квалитет на производи со разумни цени. Двете сопствени ред и нормално налози се на располагање. Имаме докажано јадро од професионалци, кој нè прави високо квалификувани да обезбеди трговски услуги според највисоките стандарди. Ние имаме список на тим од добро искусни и квалификувани професионалци, способни да се справи со сите барања на клиентите. Ако сакате да знаете повеќе, Ве молиме слободно да контактирајте не.
Гарантирање стабилна и навремено снабдување, веродостојни квалитет и искрена услуга, нашите производи на

Најдобра бенд Saw

се продава добро во домашните и странските пазари. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, или сакате да поставите кориснички налог, ве молиме Дон т двоумете да контактирате со нас. Ние ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволат вашите потреби.
  • Најдобра бенд Saw - HT-400
Најдобра бенд Saw
модел - HT-400
Висока брзина лента

Спецификација:
HT-400
Димензија на тркалото----400мм(16")
Моќ----3HP(2.2KW)3Ph
Висина на сечење----410mm
Работна плоча----840x1040mm
Должина на бендот----3020mm
Брзина на сечење----30/36M/sec(50/60Hz)
Големина на машината----1195x980x1850mm

Опција:
1.Сопирачки уред
2.Работник за безбедноста
3.Тркало од нерѓосувачки челик

Функција:
  • Машинско тело е направено од високо квалитетен нерѓосувачки челик и алуминиумска легура.Тоа'санитарни и долготрајни.
  • Автоматско затегнување на сечилото.
  • Висока брзина работи да се намали непречено и да се намали трошењето.Блејд заштитник го задржува сечилото работи на вистинското место,избегне сечилото да се превртуваат.
  • Дебелина-уред за прилагодување,лесно и брзо точно да ја прилагоди дебелината.
  • Сите електрични делови се во согласност со CE стандардот и копчињата се водоотпорни.
  • Вратата е измислена со сензор за максимална безбедност при работа.
  • Измислен со крајно исечен тошнер за финален пресек.
  • Достапен во левата или десната машина(само за HT-400)
  • На HT-400 е во согласност со CE стандардот.
<бр/
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
HT-400
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Најдобра бенд Saw производителот и Најдобра бенд Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
HT-360
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Најдобра бенд Saw производителот и Најдобра бенд Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
HT-420LUX
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Најдобра бенд Saw производителот и Најдобра бенд Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
HT-330
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Најдобра бенд Saw производителот и Најдобра бенд Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
HT300SR
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Најдобра бенд Saw производителот и Најдобра бенд Saw снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
HT-420SL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Контакт - HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.