×

Месо мелница Електрични

Месо мелница Електрични

Ние специјализирана за производство, снабдување и извозник Месо мелница Електрични in Taiwan. Ние инсистираме на најдобар квалитет на стоки мора да бидат доставени до клиентите, така што тие можат да останат на пазарот со добар углед и конкурентна цена на пазарот. Ние сме добри и ефикасни во ОЕМ или ODM производи развој на добар квалитет на нашите R & D и производството линија тимска работа. Вашето пребарување ќе биде нашата цел да се постигне со вас. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Нашата тајна на успехот е политика нашиот менаџмент на се почитуваат на деловната етика во своето занимаваат со клиентите. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Месо мелница Електрични

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.
  • Месо мелница Електрични - HTG-420A
Месо мелница Електрични
модел - HTG-420A
Форсирај мелница за транспорт на месо

Спецификација:
HTG-420А
Моќ----10+1HP
Капацитет----1200~2000kgs/ч
Дијаметар на плоча----130mm
Димензија----1100x1000x1100mm
N.W/Г..W----500/600kgs

Функција:
  • Изработено од нерѓосувачки челик,без оксидација на рѓа со санитарниот стандард.
  • Системот за автоматско похранување во структурата на спиралните цевки обезбедува сигурно придвижување на материјалот и без затворање.
  • Мелење цевка во спирала форма да се направи земјата објект во посебен дел,не заглавени заедно.
  • Работи со низок напон за безбедноста на операторите може да се мијат во секое време со вода.
  • Во исто време можат да се постават две сечила и три мрежи за да излезат од најдобрите резултати,времето и заштеда на енергија.

HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
HTG-420A
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Месо мелница Електрични производителот и Месо мелница Електрични снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
HTGF-220
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Месо мелница Електрични производителот и Месо мелница Електрични снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
HTG-114M / 130M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Контакт - HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.