×

Мелница за мешање месо

Мелница за мешање месо

Ние производство, снабдување и извоз убава и елегантна Мелница за мешање месо. А ние нудиме најдобри работни односи со нашите клиенти, со многу пријателски и познавања трговски претставници. Ние, исто така имаат строги 3-чекор контрола на квалитетот на системот за да се обезбеди сте добивање на највисок квалитет на производи направени.
Сите вработени ќе им служи на стари и нови клиенти со најдобрите

Мелница за мешање месо

и најдобра услуга. Вашето задоволство е наше задоволство, ние го поздравуваме и да ја цениме вашиот предлог и повратни информации за тоа како можеме да ви служат подобро. Очекувам да има добри деловни односи со тебе наскоро!
  • Мелница за мешање месо - HTG-114M / 130M
Мелница за мешање месо
модел - HTG-114M / 130M
HTG-114 милиони/130 милиони
  • Изработени од не'рѓосувачки челик,нема оксидација на 'рѓа со санитарниот стандард
  • Буре за мелење во форма на спирала за да се направи заземјен предмет во одделено парче,не заглавени заедно.
  • Двојна функција на мелење и мешање.
  • 2 вида лопатка за мешање(алтернатива),може да се работи во насока на стрелките на часовникот или спротивно од стрелките на часовникот.
  • Силен менувач и моќност на голем коњ.
  • Капачето на машината осмислено со безбедносен прекинувач за заштита на операторот.
  • Брзината на мелење може да се прилагоди променлива за мелење различен производ.
  • Склопувајте две сечила и три мрежи(Unger систем HTG-114 милиони-ООН и ХТГ-130 милиони-ООН)може да се постави истовремено за да излезе најдобриот резултат,заштеда на време и заштеда на енергија
HTG-114 милиони-ООН HTG-130 милиони-ООН HTG-130 милиони-EN
Мелење на моторот 7.5HP 3фаза 10HP 3фаза 10HP 3фаза
Моторно мешање 2КС 2КС 2КС
Капацитет 800 кг/час 1000 кг/час 800 кг/час
Плоча дија. 114мм
Систем Unger
130мм
Систем Unger
130мм
Систем на претпријатија
Големина на машината(WxDxH) 900х1210х1320мм 900х1230х1320мм 900х1160х1320мм
Тежина на машината 460 кг 485 кг 480 кг
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
HTG-114M / 130M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мелница за мешање месо, треба да знаете за највисок квалитет на Мелница за мешање месо производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
HTG-420A
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Мелница за мешање месо, треба да знаете за највисок квалитет на Мелница за мешање месо производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
HTGF-220
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Контакт - HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.