×

Машина за сечење

Машина за сечење

HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Машина за сечење, Кој е произведен со користење најдобрите квалитет на суровините и компоненти. Нашите квалификувани професионалци производство на овој производ користејќи напредна технологија и квалитет материјал за да се обезбеди трајност и висок квалитет. Најпознати сме за задоволување на клиентите со ефикасност и конечно траен способност на нашите производи. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Нашите

Машина за сечење

Производите се широко признати и доверени од страна на корисниците и да ги задоволат постојано менување на економските и социјалните потреби. Го поздравуваме нови стари клиенти од сите сфери на животот да ни се обратите за идна деловни односи и заеднички успех.
  • Машина за сечење - HTCC-220
Машина за сечење
модел - HTCC-220
Машина за сечење и сечење
Влезен дел(WxHxL)----220х240х700мм
Мотор----4.5HP(3.375KW)
Парчиња перформанси/минута----200 парчиња/分
Должина на сечење----За сечилото на таблата 1~20мм
За срп-форма на сечилото 1~60мм
Големина на машината(LxWxH)----2150х865х1450мм(Стандард)
2760х865х1450мм(Со транспортер)
Големина на транспортер----455х1625х135мм
Тежина на машината----400KGS
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
HTCC-220
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Машина за сечење производителот и Машина за сечење снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
MST-300W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
Машина за сечење производителот и Машина за сечење снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во meat-grinder-manufacturer.com
MST-350W
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Контакт - HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.