×

  • Мелница за нерѓосувачки месо - HTG-220UN / HTG-220EN
Мелница за нерѓосувачки месо - HTG-220UN / HTG-220EN Мелница за нерѓосувачки месо - HTG-220UN / HTG-220EN Мелница за нерѓосувачки месо - HTG-220UN / HTG-220EN
Мелница за нерѓосувачки месо
модел - HTG-220UN / HTG-220EN
  • Направено од не'рѓосувачки челик,нема оксидација на 'рѓа со санитарниот стандард
  • Мелење на барел во спирална форма за да се направи земјата предмет во одвоено парче,не заглавени заедно.
  • Отстранлив сад за месо и барел,лесно за чиста
  • Силна кутија за опрема и голема моќ на коњи,со реверзибилна функција и уред за заштита од оптоварување.
  • Не-лого дизајн,ниска стапка на одржување.
  • Собрание две лопати и три мрежи(Систем за уништување HTG-220UN)може да се стави во исто време за да се дојде до најдобриот резултат,заштеда на време и заштеда на енергија

HTG-220UN
Сингер систем
Мотор:2HP(или 3HP)3фаза
Капацитет:380 кг/ч
Плоча дијаја:82мм
Големина на машината:550х530х480мм(2HP)
(WxDxH)600х530х480мм(3HP)
Тежина на машината:70 кг

HTG-220EN
Enterprise System
Мотор:1.5HT(или2HP)1фаза
Капацитет:300 кг/ч
Плоча дијаја:82мм
Големина на машината:550х480х480мм(1.5HP)
(WxDxH)600х480х480мм(2HP)
Тежина на машината:65 кг
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
HTG-220UN / HTG-220EN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
HTG-120SS/HTG-220SS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.
HTG-320S
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Контакт - HONGTENG FOOD MACHINERY COMPANY LTD.